.

>

wtorek, 5 listopada 2019

Sposoby na kaca - co jest dobre na kaca - lek i metody

sposoby na kaca


Wyroby alkoholowe towarzyszą nam od dawnych lat, ale do dziś nie opracowano konkretnego lekarstwa. Czy jest sposób na kaca? Co jest najlepsze na kaca? A może jest jakiś lek na kaca? Z pomocą przychodzą nam stare metody, sprawdzone domowe sposoby na kaca czyli inaczej mówiąc zatrucie alkoholowe. Jak leczyć kaca? Wiedza na temat: co jest dobre na kaca? na pewno się przydaje, ponieważ z pewnością kiedyś przyjdzie nam tą wiedzę zastosować. Na dobrej imprezie nie trudno o spożycie większych ilości alkoholu. Jest miło, przyjemnie, popijasz jedno piwo za drugim a następnego dnia masz objawy kaca, czyli: mdłości, ból głowy, mięśni i żołądka, brak apetytu, drżenie rąk, suchość w ustach, zmęczenie fizyczne oraz psychiczne. To jest właśnie kac. Wtedy zwykłe tabletki na kaca niewiele pomogą i należy zastosować naturalne sposoby na kaca opisane w dalszej części artykułu.Co powoduje kaca ?

Za powstanie kaca odpowiadają enzymy wątrobowe (dehydrogenazy: alkoholowa i aldehydowa), które zamieniają alkohol w kwas octowy i aldehyd octowy. Ten pierwszy bardzo źle oddziałuje na żołądek a drugi powoduje, że wzrasta ciśnienie, a tętno również wzrasta, odczuwasz wzrost temperatury, kolor skóry na twarzy zmienia się w kolor czerwony, a rano masz kaca, czyli zatrucie alkoholowe. Jest kilka sposobów, które łagodzą i skracają czas trwania kaca. Czy istnieje szybki sposób na kaca, skuteczne metody na kaca? Poniżej przedstawiamy najbardziej skuteczne i sprawdzone domowe sposoby na kaca.
Domowe sposoby na kaca: stosowane przed spożyciem alkoholu

Co jest dobre na kaca, jak się uchronić przed kacem, aby zminimalizować zatrucie alkoholowe? Należy zadbać o odpowiednia ilość snu przed spożywaniem, ponieważ alkohol mocniej działa na zmęczonych. Zadbaj o dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki witaminy C. Przed samym wyjściem na imprezę zjedz coś pożywnego i wartościowego co spowoduje wolniejsze wchłanianie się alkoholu. Dobrym pomysłem jest zjedzenie posiłku zawierającego tłuszcze, gdyż tłuszcz pokrywa ścianki żołądka cienką warstwą chroniącą przenikanie alkoholu do krwi. Czy warto stosować leki na kaca? Jakie jest najlepsze lekarstwo na kaca? Najlepsza metoda to nie dopuścić do jego wystąpienia.  Zastosowanie leku na kaca, na pewno zmniejszy skutki picia alkoholu. Najlepszy na rynku tego typu lek na kaca to Paraxine. Jest najlepszy, ale jego cena nie jest najniższa (65 zł). Po jego użyciu rozkład alkoholu zwiększa się aż o 55%. To pozwoli Ci szybko dojść do siebie i będzie skutków na następny dzień. Lek da Ci zabezpieczenie, dzięki czemu będziesz mógł się bezstresowo bawić, że na następny dzień będziesz się źle czuć. Możesz również zastosować przed piciem lek na kaca o nazwie Alcovit. Musisz pamiętać, aby nie mieszać alkoholi, gdyż mieszanie alkoholi może spowodować dużego kaca z wymiotami. Jeśli palisz papierosy - ogranicz w tym dniu palenie ponieważ nikotyna w nich zawarta wzmacnia odczucie kaca.
Domowe sposoby na kaca: w czasie spożywania alkoholu

W trakcie spożywania zastosuj piętnastominutowe przerwy między następnymi dawkami alkoholu. Spowoduje to nie spokojne, powolne wchłonięcie pierwszej dawki alkoholu. Dużym błędem jest wstrzymywanie alkoholu w buzi, ponieważ szybciej uderza do głowy. Kolejnym błędem jest mieszanie alkoholi, ponieważ takie działanie może spowodować wymioty. Omijaj ciężkostrawne trunki gdyż zawierają dużo więcej metanolu niż alkohole czyste i kac jest po nich bardziej odczuwalny. Wypijaj szklankę niegazowanej wody mineralnej po każdym wypiciu alkoholu.
Przed położeniem się spać wypij pół litra wody, zabezpieczysz się w ten sposób przed odwodnieniem organizmu i w konsekwencji osłabieniem i suchością w ustach. Dobrym pomysłem jest spożycie tabletki na kaca jaką jest aspiryna oraz witaminy C przed snem.

sposób na kaca


Domowe sposoby na kaca: dzień po przebudzeniu

Gdy masz zatrucie alkoholowe czujesz się fatalnie, gdy wstajesz rano. Zaraz po przebudzeniu leczenie kaca powinno wyglądać następująco. Swoje pierwsze kroki po wstaniu z łóżka skieruj w do łazienki, aby wziąć prysznic lub kąpiel. Kąpiel postawi Cię na nogi, natomiast czysta skóra lepiej oddycha i czujemy się lepiej. Musisz pić dużo niegazowanej wody mineralnej lub jakiś izotonik w celu szybszego nawodnieni tkanek. Poranna kawa pomoże na ból głowy, natomiast sok pomidorowy dobrze wpłynie na nasze nerwy. Picie soków soki owocowych przyspiesza spalanie alkoholu. Co jest dobre na kaca, gdy czujesz się naprawdę źle? Wtedy najlepsze na kaca jest zastosowanie klina, czyli użycie nie dużej ilości rozcieńczonego alkoholu, który unormuje procesy komórkowe. Musisz się zmusić do jedzenia i spożyć np. jajecznicę lub rosół, które to wzmocnią twój organizm dostarczając niezbędnych substancji. Uwaga na leki, które to mogą bardziej podrażniać żołądek osłabiony już spożywaniem alkoholu. Dobrze zrobi spacer i odpowiednie dotlenienie organizmu, co wpłynie na zmniejszenie bólu głowy. Jeśli już jesteś po imprezie i czujesz objawy: nudności, ból głowy, wymioty itp. to polecamy tabletki na kaca Alka-Seltzer. Ten lek na kaca skutecznie wyeliminuje uciążliwe objawy i będziesz mógł prawidłowo funkcjonować. Możesz również zastosować Riposton, który uzupełni braki sodu, potasu i glukozy wypłukane z organizmu przez alkohol.

Domowy sposób na kaca: kwas z buraków

Kwas buraczany, czyli sok z kiszonych buraków, dostarcza niezbędnych witamin i minerałów i rewelacyjnie zwalcza toksyny z organizmu. Aby szybko pozbyć się kaca, wypijaj pół szklanki kwasu z buraków 2-3 razy dziennie. Dobrze jest wypić również szklankę soku z buraka.

Domowy sposoby na kaca: sok z kiszonej kapusty lub kiszonych ogórków

Moim zdaniem najlepsze na kaca jest picie soku z kiszonej kapusty, który to jest doskonałym produktem zawierającym dużo witamin i minerałów (zawiera szczególnie dużo witaminy C, z grupy B oraz minerały: potas, żelazo i wapń), Po spożyciu w szybki sposób uzupełniamy brak witamin i niezbędnych minerałów, które zostały usunięte z organizmu przez alkohol. Drugą ważną cechą tego soku jest zawartość dobrych bakterii, które naprawiają florę bakteryjną jelit i usuwają toksyny z organizmu.

Domowy sposób na kaca: sok z pomidorów

Jednym z objawów kaca są drgawki ciała i nierówna praca serca. Odpowiada za to alkohol, który usuwa potas - pierwiastek, który m.in. normalizuje napięcie mięśni, komórki nerwowe i stabilizuje rytm serca. Wypijaj sok pomidorowy, aby uzupełnić braki tego minerału oraz innych.

Domowe sposoby na kaca: rumianek i mięta

Mięta i rumianek doskonale sprawdza się w przypadku mdłości i ociężałości głowy. Na kaca również jest zalecany napar z piołunu. Wypijaj herbatki z rumianku i mięty 2 razy dziennie.

Domowy sposób na kaca: miód naturalny

Miód naturalny, zawiera fruktozę, która podkręca metabolizm i potęguje proces usuwania toksyn z zatrutego alkoholem organizmu. Dodaj łyżkę miodu do szklanki wody z cytryną i pij 2 razy dziennie.

Domowy sposób na kaca: szparagi

Naukowcy potwierdzili, że szparagi, które zawierają aminokwasy i minerały łagodzą kaca. Warto zjeść przed spożywaniem alkoholu, aby zabezpieczyć wątrobę przed toksynami.To już wszystkie domowe sprawdzone sposoby na kaca, zatrucie alkoholowe jakie są godne polecenia, Teraz już wiesz co jest dobre na kaca ;)