.

>

wtorek, 12 listopada 2019

Domowe sposoby na kurzajki - jak pozbyć się kurzajki ?

domowe sposoby na afty


W tym artykule dowiesz się jak pozbyć się kurzajki. Poznasz skuteczne, naturalne, domowe sposoby na kurzajki, które działają. Brodawki (tak również nazywamy) są jednym z najczęstszych problemów skórnych, które mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej spotykane są kurzajki na dłoniach, rękach (na palcu) kurzajki na stopach, twarzy. Możemy spotkać kurzajki u dzieci oraz dorosłych. Mogą rosnąć w skupiskach lub pojedynczo i mają chropowatą powierzchnię skóry ; czasami mają czarny punkt, który jest widoczny w środku. Jakie są przyczyny? Brodawki są powodowane przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), który ma ponad 100 odmian. Różne odmiany dotykają ludzi w różny sposób, na ogół w zależności od siły ich systemu immunologicznego. Niektóre szczepy są stosunkowo nieszkodliwe, podczas gdy inne mogą stanowić o wiele bardziej poważne problemy. Jak już wiesz brodawki są powodowane przez wirusa i mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała oraz przenosić się również na innych ludzi. Jeśli nie wiesz jak pozbyć się kurzajki, jak pozbyć się brodawki, jeśli metody oficjalne nie pomagają (lub jeśli chcesz uniknąć zabiegów oraz dziwnych chemikaliów) to z pomocą przychodzą domowe sposoby na kurzajki. Mogą one wydawać się prostymi metodami, ale ważne, że są skuteczne i działają, co zostało potwierdzone przez wiele osób, które miały problem z brodawkami. Poznaj metody od zastosowania popularnych roślin po wymrażanie kurzajek, brodawek.
Istnieje wiele różnych rodzajów brodawek. Najczęściej spotykane są brodawki, kurzajki płaskie i brodawki podeszwowe czyli kurzajki na stopach. W większości przypadków zanikają w okresie od 6 miesięcy do 2 lat. Są źródłem zakłopotania, przeszkadzają szpecą skórę. Możemy się ich skutecznie pozbyć wcześniej za pomocą prostych domowych środków. Co na kurzajki dowiemy się w dalszej części artykułu.
Jak wyglądają kurzajki i gdzie mogą występować ?Kurzajki, brodawki mogą wyglądać różnie. Mogą być:

- Małe lub duże, białe, różowe, brązowe lub wyglądać dokładnie jak kolor naszej skóry.
- Płaskie, zaokrąglone lub długie i cienkie.
- Szorstkie lub gładkie.

Można mieć tylko jedną, dwie brodawki, lub całe skupisko. Można mieć kurzajki, brodawki niemal w dowolnym miejscu na ciele. Niektóre rodzaje brodawek zwykle pojawiają się w niektórych miejscach na ciele:Twoja twarz: kurzajki na twarzy mogą być płaskie, długie lub cienkie odstające brodawki, które wyglądają jak małe palce - takie zwykle pojawiają się na twarzy.


Twoje palce: kurzajki na dłoniach, na palcu - te brodawki czasami wyglądają jak pęcherze, ale są twardsze i nie wypełnia ich płyn.kurzajki na dłoniStopy: guzki, brodawki na stopach, które są duże, płaskie to kurzajki na stopach. Ich występowanie jest bardzo częste. Nazywamy je również jako brodawki podeszwowe, ponieważ dolna powierzchnia stopy nazywana jest podeszwą. Brodawki podeszwowe czasami bolą, zwłaszcza podczas chodzenia. Masz wtedy odczucie jakbyś miał kamień w bucie.


Niektórzy ludzie uważają, że kurzajki, brodawki mają korzenie, jak roślina, ale tak nie jest. Czasami brodawki mają małe czarne kropeczki w nich, które wyglądają jak nasiona, ale nie są nasionami. Jest to wyschnięta krew, która ją zasilała .

Miękkie guzki są zwykle małe i okrągłe. Są w kolorze skóry, różowe lub czerwone. Te kurzajki wyglądają jak pryszcze, ale występują w miejscach, gdzie zwykle nie powstają pryszcze. Można dostać kurzajki na rękach lub nogach, brzuchu, a nawet na plecach.
Domowe sposoby na kurzajki, brodawki.


Nie wiesz jak pozbyć się kurzajki, brodawki szybko i skutecznie? Przedstawione poniżej domowe sposoby na kurzajki pomogą pozbyć się tych szpecących narośli.1. Ocet jabłkowy na kurzajki


Domowe sposoby na kurzajki to m.in. ocet jabłkowy, który posiada wiele zalet w świecie środków domowych, więc nic dziwnego, że jest to pierwszy na liście środek z serii jak pozbyć się brodawki. Ocet jabłkowy na kurzajki nie zabija wirusa, ale ze względu na wysoką kwasowość atakuje, zabija fizycznie i pozwala mu się łuszczyć naturalnie na skórze. Po takim zabiegu brodawka nie powinna powrócić w najbliższym czasie. Na początku można odczuwać lekki ból / obrzęk, ale jest to normalne, ale oczywiście możesz przerywać leczenie, jeśli Ci to nie pasuje. Po kilku dniach np. Twoja kurzajka na dłoni, brodawka stanie się ciemniejsza lub nawet czarna, (jest to normalny objaw) następnie zniknie.


Ocet jabłkowy
Będziesz potrzebować ...

- około 2 łyżki octu jabłkowego
- wacik bawełniany lub kawałek tkaniny bawełnianej
- bandaż, gaza lub inny kawałek materiału.


Jak pozbyć się kurzajki? Namocz wacik lub kawałek tkaniny bawełnianej w occie jabłkowym. Pozostawić do nasycenia, a następnie delikatnie wycisnąć nadmiar płynu, tak, aby nie kapało. Umieść wacik na kurzajce, brodawce i zabezpiecz go taśmą z gazą lub ściereczką. Rób tak co noc i usuwaj na dzień, można również zostawić go w ciągu dnia. Efekt nie jest natychmiastowy, ale kurzajka, brodawka powinna umrzeć i zniknąć w ciągu 1-2 tygodni.
2. Glistnik jaskółcze ziele na kurzajki


Jaskółcze ziele na kurzajki czyli glistnik również zaliczany jest jako domowe sposoby na kurzajki, brodawki i jest uważany za bardzo skuteczny sposób. Jego działanie polega na hamowaniu wzrostu "nieprawidłowych" komórek. Smarowanie zmian sokiem z glistnika może być najszybszym domowym sposobem z dostępnych środków do usuwania kurzajek, brodawek.


jaskółcze ziele na brodawki
Jaskółcze ziele na kurzajki jest również bardzo prosty w zastosowaniu. Jak pozbyć się kurzajki, brodawki? Wystarczy odłamać kawałek rośliny i smarować np: kurzajki na stopach żółtym sokiem. W trakcie takiego leczenia kurzajka, brodawka musi być stale namaszczona sokiem i cięta nożyczkami do paznokci. Wkrótce zmieni kolor na czarny, a po pewnym czasie całkowicie zniknie.

Glistnik jest trującym zielem i nie należy go spożywać. Jaskółcze ziele jest bardzo często spotykaną rośliną polną, którą można spotkać na całym obszarze Polski. Swoją nazwę zawdzięcza ludowych przekonaniom, że zioło to zaczyna rosnąć dla przybywających jaskółek, a umiera, gdy jaskółki odlatują. Ten domowy sposób na kurzajki, brodawki jest tak dobry i udowodniony, że warto kupić leki z glistnika w każdej aptece: wyciąg z glistnika lub maść glistnik jaskółcze ziele na kurzajki.
3. Banan na kurzajki

Banan na brodawki
Banany zawierają enzym proteolityczny, który dosłownie zżera kurzajki. Już samo zjadanie banana przed pójściem spać, pomaga pozbyć się brodawek. Jak pozbyć się kurzajki? Po zjedzeniu banana wykorzystaj skórkę. Wspaniale nadaje się jako okład. Przymocuj skórkę banana np: na brodawce na stopie na całą noc owijając bandażem, paskiem ściągającym lub chusteczką, lub mocniejszym plastrem. To dziwne, ale banan na kurzajki działa doskonale. Zniknięcie brodawek zauważysz bardzo szybko. Jakie mamy jeszcze domowe sposoby na kurzajki?4. Czosnek na kurzajki


Również czosnek to skuteczny sposób na kurzajki. Znajdujące się w czosnku składniki powodują, że np: brodawka na stopie stopniowo zaczyna oddzielać się od skóry, po czym całkowicie odpada. Po takiej kuracji pozbędziesz się całkowicie kurzajek.

czosnek na brodawki
Przed nałożeniem umyj dokładnie miejsce zaatakowane przez brodawki wodą z mydłem i wysusz. Pokryj np: kurzajki na stopach zmielonym kawałkiem lub cienkim plasterkiem czosnku i przymocuj go za pomocą np. plastra i zostaw przez noc. Najlepiej jest taki opatrunek stosować również w dzień i zmieniać go 2-4 razy dziennie. Taki proces powtarzaj przez około 2 tygodni. Zobacz też inne jeszcze ciekawsze skuteczne domowe sposoby na kurzajki i dowiedz się jak pozbyć się kurzajki.5. Cytryna na kurzajki


Cytryna ma bardzo silne działanie przeciwwirusowe. Jest to działanie przeciwwirusowe, które jest najbardziej korzystne w leczeniu kurzajek czy brodawek. Jest tylko jeden olejek eteryczny, który jest w stanie radzić sobie z nimi, a to jest olejek z drzewa herbacianego. Cytryna jest bardzo skuteczna przeciw szerokiemu spektrum przeróżnych wirusów.

Cytryna na brodawki
Najprostszy domowy sposób na kurzajki to olejek cytrynowy, który nakładamy za pomocą pipety lub wacika. Najlepiej użyć małej pipety, w ten sposób olej jest transportowany dokładnie na obszar zarażony w najbardziej efektywny sposób. Możemy użyć również skórki cytrynowej, pokrywając miejsce pokryte i bandażując.

Pokryte kurzajki sokiem z cytryny pozostawiamy otwarte na powietrzu tak długo, jak to możliwe, im dłużej tym lepiej. Jeśli natychmiast założymy na to na buty i skarpetki, poruszając się to wtedy efekty będą zmniejszone. Bardzo dobrze jest gdy zastosowana cytryna na kurzajki stosowana jest na noc lub podczas odpoczynku na kanapie przed telewizorem.6. Witamina C na kurzajki


Domowe sposoby na kurzajki to również witamina C. Uważa się, że stosowanie tej witaminy bezpośrednio na brodawkę zniszczy wirusa wywołującego tą dolegliwość. Tak jak cytryna na kurzajki, która zawiera dużo tej witaminy, to sama sproszkowana Witamina C również zadziała podobnie. Jak pozbyć się brodawki?

Witamina C na brodawki
Będziesz potrzebować ...

- 1 witamina C w postaci tabletki
- miseczkę i tłuczek lub coś innego, aby zmiażdżyć tabletkę
- trochę świeżego soku z cytryny lub trochę wody

Wskazówki

Jak pozbyć się kurzajki? Skrusz 1 tabletkę witaminy C i dodaj wystarczającą ilość soku z cytryny lub wody, aby utworzyć papkę. Przykryć to bandażem i stosować codziennie przez min. tydzień.7. Mniszek lekarski na kurzajki (brodawnik)


Mleko z łodygi mniszka doskonale usuwa brodawki. Brodawnik to powszechnie występująca roślina w Polsce. Miejsce z kurzajkami smarujemy sokiem ze złamanej łodygi mniszka lekarskiego lub jego liścia. Stosujemy kilka razy dziennie przez kilka dni. Wielu ludzi stosujących są zaskoczone efektami działania tej rośliny, ponieważ kurzajki potrafią zniknąć w ciągu paru dni.

Mniszek lekarski na brodawki
Mniszek lekarski jest przez niektórych nazywany błędnie mleczem. Obie rośliny są z tej samej rodziny, ale zwykły mlecz nie ma takiego działania jak mniszek lekarski na kurzajki.8. Ziemniak na kurzajki

ziemniak na brodawki
Jednym z najczęstszych naturalnych domowych środków na kurzajki jest zastosowanie surowego ziemniaka. Taki ziemniak idealnie wpisuje się w naturalne, domowe sposoby na kurzajki. Jak pozbyć się kurzajki tym sposobem? W tym przypadku należy zetrzeć kawałek surowego ziemniaka i położyć na brodawki. Najlepiej zastosować taki okład z ziemniaka na noc. Przymocuj ziemniaka bandażem lub opaską, aby nie zmieniał swojego położenia. Następnego dnia rano dokładnie przemyj kurzajki w zimnej wodzie. Najlepiej stosować również w ciągu dnia, zmieniając opatrunek 3 razy dziennie.9.  Bazylia na kurzajki


Zastosowanie bazylii ma swoje uzasadnienie ponieważ zawiera wiele składników anty-wirusowych, a właśnie wirus powoduje powstawanie brodawek. Jak pozbyć się brodawki tą metodą?

Listek świeżej bazylii mielimy i przykładamy na pokryta brodawkami skórę. Staraj się taki opatrunek zmieniać dość często do całkowitego zniknięcia kurzajek.10. Szare mydło na kurzajki


Warto również sięgnąć po zwykłe szare mydło pozbawione wszystkich zbędnych dodatków. Według naszych babć zastosowanie szarego mydła na brodawki to najlepszy sposób na kurzajki. To wszystko prawda takie mydło powoduje, że brodawka odpada od skóry.

Szare mydło na brodawki
Jak pozbyć się kurzajki tą metodą? Mały kawałek mydła zetnij pokrop wodą i przyłóż do miejsca pokrytego brodawką. Stosuj w dzień oraz na noc.11. Cebula na kurzajki

Cebula na brodawki
Cebula to następny bardzo skuteczny naturalny sposób na brodawki. Usuwa kurzajki szybko i trwale. Jak pozbyć się kurzajki przy pomocy cebuli?Pokryj zmienioną chorobowo skórę sokiem z cebuli i zostaw do wyschnięcia. Najlepiej jest wetrzeć zmieloną cebulę w kurzajki i zostawienie na noc. Rano zmyj dokładnie wodą z mydłem. Należy być ostrożnym w zastosowaniu tej metody gdy występują kurzajki na twarzy, gdyż może podrażniać skórę.


12. Wymrażanie kurzajek


Umieść kawałek lodu na brodawki lub gdy w zimę mamy śnieg, a ty mieszkasz w domku trzymaj brodawkę w śniegu przez dwie do trzech minut. Kurzajki będą się zmniejszać aż końcu znikną. Domowe sposoby na kurzajki są równie skuteczne jak specjalistyczne metody lecznicze. Wymrażanie kurzajek stosują gabinety lekarskie, które na tej samej zasadzie usuwają brodawki w celu ich usunięcia.


Możesz również zastosować wymrażanie kurzajek ciekłym azotem. 


Idź kupić do sklepu komputerowego i kup puszkę ze sprężonym powietrzem, stosowanym do czyszczenia kurzu z klawiatury czy komputera. Obróć puszkę do góry dnem, wymierz w kurzajkę rurką i rozpyl w miejscu brodawki przez kilka sekund. Spryskujemy takim sprayem miejsce przy pomocy cienkiej plastikowej rurki załączonej do puszki. Zastosuj wymrażanie kurzajek kilka razy w tygodniu aż brodawka zniknie.


A może kupić środek do zamrażania Wartix lub Wartner na kurzajki?


Możesz również kupić w aptece gotowy bardzo skuteczny lek Wartner na kurzajki lub Wartix na kurzajki dostępny bez recepty, który wymraża i usuwa brodawki. Cena tych środków to około 30 zł i myślę, że jeśli nie chcesz się bawić domowymi sposobami to warto zakupić w aptece jeden z tych preparatów.Myślę że już wiesz jak pozbyć się kurzajki, jak pozbyć się brodawki szybko i skutecznie. Wszystkie przedstawione tutaj domowe sposoby na kurzajki są skuteczne, bezpieczne i wszystko zależy od Ciebie jaką metodę wybierzesz dla siebie.